Mit teszünk

Az 1997-ben alakult Csalán Környezet- és Természetvédő Egyesület azon dolgozik, hogy közelebb hozza Veszprém és környékének lakóihoz az egészséges táplálkozást, a természetes környezetet és a méregmentes életet.
Ezen cél elérése érdekében hívja életre többek között évente a Veszprémi Ökovásárt, ültet fát rendszeresen az örökbefogadókkal, véleményezi a területfejlesztési elképzeléseket, szervez játékos környezetvédelmi vetélkedőt gyerekeknek, biztosít ösvényt az alternatív környezetbarát életmód megismerésére. A szervezet mára a Közép-Dunántúli Régió egyik legdinamikusabban fejlődő környezetvédelmi szervezetévé nőtte ki magát. Vezetői aktívan részt vesznek a helyi, megyei, regionális környezetvédelmi élet alakításában, döntéshozatalaiban.
Az Egyesület tevékenységének fókuszában az éghajlatváltozás mindnyájunkat érintő kérdései, a fenntartható életmód elősegítése és a fogyasztóvédelem társadalmasítása áll. Az éghajlatváltozás korunk egyik legnagyobb kihívása, mégis mily keveset tudunk annak okairól, folyamatáról és benne az egyes szereplők felelősségéről. A fogyasztóvédelem kérdései az egész EU-ban napirenden vannak, és ez abból az alapvetésből indul ki, hogy a fogyasztók mindig hátrányosabb helyzetben vannak a piacon, mint a gyártók, a szolgáltatások kínálói. Ez Magyarországra különösen igaz. Ezzel szorosan összefügg harmadik témánk, az egészséges fenntartható életmód megteremtése, ezt az egészséges, megbízható élelmiszerek népszerűsítésével, az ökológiai fogyasztóvédelem témájának napirenden tartásával, a tudatos élet útjának megismertetésével érjük el.
Fenti céljaink megvalósítása érdekében rendszeresen tartunk lakossági tájékoztató akciónapokat, ahol személyesen szólítjuk meg az utca emberét, és a folyamatosan hozzáférhető információs anyagok, kiadványok és a beszélgetések biztosítják, hogy az érdeklődők valódi, hiteles tudás birtokába jussanak. E mellett a következő generáció szemléletének formálása is feladatunk, ezért elmegyünk a megye sok iskolájába, ahol sok-sok gyerek ismerheti meg az aktuális környezetvédelmi kérdéseket. Rendszeresen megjelenünk a megyei és a hlyi nyomtatott és elektronikus sajtóban is. Ezzel együtt teremtjük meg azt a széles társadalmi bázist, amely garantálja munkánk sikerét.
1% - Köszönjük!
Köszönjük, hogy ránk gondoltál 1%-od felajánlásakor. Ez nekünk 134.000 Ft-ot jelentett 2020-ban, melyet éghajlatbarát megoldások átadására fordítottunk.
1% felajánlás
Adód 1%-ával hozzájárulhatsz egyik legnépszerűbb kiadványunk a
B, mint befőzés - ez csak természetes!
újra kiadásához!
Amint megjelenik, kérd tőlünk a Te példányodat!
A felajánlásodat ez úton is köszönjük!
Adószámunk: 18925238-1-19
Belépés
- Aktuális
- Tarts velünk!
- Helyit?
- Tőlük vásárolhatsz
- Bagyura Ferenc
- Biogold Natur Kft.
- Boroszlán Kertészet
- Bésán János
- Böjte Tiborné
- Csíki Zsolt
- Frank János
- Frecot Emese
- Gusztos Sándor
- Heinbach Szilvia
- Ivácson Attila
- Kovácsné Hajni
- Kun Lászlóné
- Lang Zsusska
- Legeza József
- Lukacsics Mónika - Pinky
- Molnár Mária Szoc.szöv.
- Rajhonáné Falvassy Dóra
- Somodi Edit
- Szabó Bálint
- Szent Kinga Éléstára
- Sárkány Zsuzsa
- Takács Ferenc
- Rákos Margit
- Volf Tibor
- Polgárné Erika
- Kéri Márta
- Recepttár
- Mitől helyi?
- Miért vegyek helyit?
- Vásároljunk közösségben!
- Tőlük vásárolhatsz
- Ötletek
- Zöld tippek
- Környezeti nevelés
- Biokerti tippek
- Tervezd meg Te is a kerted!
- Nevelj Te is palántát!
- Alakíts ki vetésforgót!
- Jó és rossz szomszédok
- Ágyások kialakítása
- Ásás helyett
- Vetési tippek
- Előveteményezhetsz
- A lemosó permetezésről
- Készíts komposztot!
- Hogyan ültesd a bogyósokat?
- A talajtakarásról
- Sárgalapot a kártevőknek!
- El a csigákkal!
- A kerti utakért
- Lyukas levelek ellen
- Védőnövények a veteményesben
- Gyűjtsd Te is az esővizet!
- Csalánlé készítése
- Védekezz fahamuval!
- Ritkítás, egyelés
- Vakondok a biokertben
- Puszpángveszély
- Levéltetvek
- Csalánról