Oktatással a fogyasztók védelméért

Mert milyen jó is tudni, hogy mit követelhetünk meg az üzlettől, ha úgy érezzük, sérelem ért bennünket, segíteni másokat, hogy merre induljanak el segítségért, vagy vállalkozóként tisztában lenni azzal, hogy milyen előírásoknak kell megfelelnünk, hogy vásárló- és ügyfélbarátak legyünk.
Fogyasztói alapjogaink ismerete, az, hogy kihez fordulhatnak panaszaikkal, hogyan működik jelenleg a fogyasztóvédelem állami és társadalmi rendszere, mi az önkormányzatok szerepe a fogyasztóvédelemben – olyan ismeretek, amelyek szakemberek, civil szervezeti képviselők és magánszemélyek érdeklődésére egyaránt számot tartanak.
A Csalán Egyesület fogyasztóvédelmi programja keretében 20 órás akkreditált képzést szervezett a fogyasztóvédelemben érdekelt Békéltető Testületi tagok, jegyzők, tanárok, civil szervezeti képviselők és magánszemélyek részére. A képzésre 2010. szeptember 16-18 között került sor a Pannon Egyetem Felnőttképzési Intézetével együttműködve. A hallgatók megismerkedhettek a fogyasztóvédelem történetével, a világban és Európában jelenleg elfogadott fogyasztói alapjogokkal, és ezek magyarországi alkalmazásával, ezen belül a hatályos fogyasztóvédelmi törvénnyel. Szó volt a fogyasztóvédelemben érintett hatóságok eljárásrendjéről, ellenőrzési és szankcionálási gyakorlatáról, és külön órák foglalkoztak a Békéltető Testületekkel, mint a vitarendezés alternatív lehetőségével. Áttekintettük ezen kívül az egyes területek szakmaspecifikus szabályozását és ezek gyakorlati jelentőségét.
A fogyasztóvédelem társadalmasítása a terület egyik legfontosabb aktuális témája, amely azt szeretné elérni, hogy a fogyasztók tudatában legyenek jogaikkal és lehetőségeikkel, ismerjék és használják a civil szervezetek tanácsadói munkáját, ismerjék meg a Békéltető Testületek tevékenységét. Az Európai Uniós csatlakozás óta jellemző, hogy változik a fogyasztóvédelemben érintettt hatóságok köre, jogkörök kerülnek át a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóságtól például a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez, a GVH-hoz, az élelmiszerbiztonsággal pedig alapvetően a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Élelmiszerlánc-biztonsági Ellenőrző Hatósága foglalkozik. Ennyi hatóság mellett és annak figyelembevételével, hogy az EU feltételezi a tudatos, jogaival tisztában levő fogyasztót elkel a segítség mindenkinek.
A 20 órás jó hangulatú képzés végén záróvizsgát tehettek a résztvevők, amelynek sikeres teljesítésével a hallgatók tanúsítványt vehettek át. A résztvevők visszajelzései alapján hiánypótló volt a képzés, olyan ismereteket adott át, amelyek segítik mindennapi munkájukat, bármely területen dolgozzanak is. A sikerre való tekintettel a Csalán Egyesület folytatja a fogyasztóvédelemben végzett tevékenységeit és talán újabb hallgatóknak lesz lehetőségük a jövőben a fogyasztóvédelmi ismereteik bővítésére, elmélyítésére, rendszerezésére.
1% - Köszönjük!
Köszönjük, hogy ránk gondoltál 1%-od felajánlásakor. Ez nekünk 134.000 Ft-ot jelentett 2020-ban, melyet éghajlatbarát megoldások átadására fordítottunk.
1% felajánlás
Adód 1%-ával hozzájárulhatsz egyik legnépszerűbb kiadványunk a
B, mint befőzés - ez csak természetes!
újra kiadásához!
Amint megjelenik, kérd tőlünk a Te példányodat!
A felajánlásodat ez úton is köszönjük!
Adószámunk: 18925238-1-19
Belépés
- Aktuális
- Tarts velünk!
- Helyit?
- Tőlük vásárolhatsz
- Bagyura Ferenc
- Biogold Natur Kft.
- Boroszlán Kertészet
- Bésán János
- Böjte Tiborné
- Csíki Zsolt
- Frank János
- Frecot Emese
- Gusztos Sándor
- Heinbach Szilvia
- Ivácson Attila
- Kovácsné Hajni
- Kun Lászlóné
- Lang Zsusska
- Legeza József
- Lukacsics Mónika - Pinky
- Molnár Mária Szoc.szöv.
- Rajhonáné Falvassy Dóra
- Somodi Edit
- Szabó Bálint
- Szent Kinga Éléstára
- Sárkány Zsuzsa
- Takács Ferenc
- Rákos Margit
- Volf Tibor
- Polgárné Erika
- Kéri Márta
- Recepttár
- Mitől helyi?
- Miért vegyek helyit?
- Vásároljunk közösségben!
- Tőlük vásárolhatsz
- Ötletek
- Zöld tippek
- Környezeti nevelés
- Biokerti tippek
- Tervezd meg Te is a kerted!
- Nevelj Te is palántát!
- Alakíts ki vetésforgót!
- Jó és rossz szomszédok
- Ágyások kialakítása
- Ásás helyett
- Vetési tippek
- Előveteményezhetsz
- A lemosó permetezésről
- Készíts komposztot!
- Hogyan ültesd a bogyósokat?
- A talajtakarásról
- Sárgalapot a kártevőknek!
- El a csigákkal!
- A kerti utakért
- Lyukas levelek ellen
- Védőnövények a veteményesben
- Gyűjtsd Te is az esővizet!
- Csalánlé készítése
- Védekezz fahamuval!
- Ritkítás, egyelés
- Vakondok a biokertben
- Puszpángveszély
- Levéltetvek
- Csalánról